Wysłane przez dnia 9 Paź, 2020 w: Mamutanci, WBO, Wspólnota

Wyjątkowy dla wszystkich rok 2020 kończymy w prawdziwie mamucim stylu! Projekt 315 Rowerowy Park Mamuta – wyczynowe tory treningowe zdobył 2221 głosów we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim i tym samym kolejne 750 tys. zł na dalszą rozbudowę.

 MAMUKROTNE dzięki! Po raz kolejny stado pokazało swoją moc i siłę. Ogromnie cieszymy się, że Park Mamuta tworzą i wspierają tak fantastyczne osoby. W tym roku do zakręconego stada dołączyli rowerowi influenserzy oraz młodzież z osiedlowej Szkoły Podstawowej nr 15 i Wrocławskiego Szczepu Harcerskiego 347. Chcemy, aby wschodnia, rekreacyjna część stała się dobrą, rowerową miejscówką w mieście. Nie tracąc czasu na decyzje urzędowe, wystąpiliśmy z inicjatywą do Rady Osiedla Oporów, aby powołała specjalną Grupę Działania. Z ramienia Rady w jej skład weszła Przewodnicząca Rady Alina Drapella-Hermansdorfer, która będzie wspomagać swoim doświadczeniem grupę aktywistów składającą się z Joanny Smołki, Karoliny Laskowskiej-Ociepko, Huberta Ociepko, Katarzyny Kobierskiej, oraz liderek projektu: Natalii Bańdo i Małgorzaty Smołki. Wspólnie będziemy kreować proces powstawania MAMUTRACKa.

Mamut Ciosek wspomniał nam, że liczy na nie byle jaki pumptrack. Ma on być na miarę naszych możliwości, a że grupę działania tworzą architekci krajobrazu, designerzy i wielbiciele sportów wyczynowych to wysoką postawiliśmy sobie poprzeczkę. Tory treningowe składać się będą z URBANtracka ze skateparkowymi elementami, JUMPtracka, PUMPtracka i MINItracka dla naszych rozbrykanych mamuciątek. Trasy zostaną podzielone na różne poziomy trudności, z uwzględnieniem wyposażenia dla poszczególnych rodzajów sportów. W zależności od zapotrzebowania chcemy, aby tory wykonane były z nawierzchni przepuszczalnych i nieprzepuszczalnych, tak aby każdy znalazł tu miejsce dla siebie. Będzie to teren dobrego wymęczynku tak, aby sportowych endorfin nigdy nie zabrakło. Wyjście z tak zwanego online’u do Parku Mamuta stanie się prawdziwą przygodą. Gdy już prawie wszystko zostało przeniesione do wirtualnej sieci, cenniejsze stały się dla nas spotkania sąsiedzkie i kontakt z naturą. Mamucią receptą na zdrowie jest aktywny wypoczynek w najbliższym gronie.

Jeśli chcesz rozwijać z nami sportowy Park Mamuta odezwij się na facebooku lub mailowo info@parkmamuta.pl. Stwórzmy znów coś niezwykłego, tym razem sportowego i wyczynowego!

_____

Szczegółowy raport WBO 2020 dostępny na stronie tutaj.

Share